Prof. Peter Reddaway ir prof. Andrew Blane knygų kolekcijos

Vytauto Didžiojo universiteto biblioteką pasiekė prof. Peter Reddaway ir prof. Andrew Blane knygų kolekcijos apie Rusijos, Tarybų Sąjungos istoriją ir politiką, žmogaus teises, Rusijos intelektualinę ir kultūrinę istoriją, tarybinės psichiatrijos represinį vaidmenį. Šių profesorių asmeninių kolekcijų dovaną universitetui inicijavo prof. Robert van Voren ir Politikos mokslų ir diplomatijos fakulteto dekanas Šarūnas Liekis.

Prof. Peter Reddaway dovanojo maždaug 6000 knygų, žurnalų, bukletų ir atspaudų, skirtų tiek mokslininkams, tiek plačiam skaitytojų ratui. Kolekcijos temos: Rusijos istorija iki 1917 m.; Sovietų istorija ir politika; Posovietinė politika (daugiausia Rusijos); Rytų Europa, Kinija ir žmonių teisės. Ypač vertinga yra kolekcijos dalis, kurią sudaro knygos, paskelbtos rusų kalba už TSRS ribų Sovietų periodu ir paskelbtos pačioje TSRS Gorbačiovo laikotarpiu (1985-1991).
     Peter Reddaway yra politikos mokslų ir tarptautinių reikalų profesorius emeritas George Washington University Vašingtone, D.C. ir Institute for European, Russian and Eurasian Studies narys. Jo specialybė yra šiuolaikinė Rusijos politika. Pradėjęs dėstyti 1989 m., 2004 m. jis atsistatydino ir nuo tada praleidžia daugiau laiko atlikdamas tyrimus, rašydamas ir kaip laisvai samdomas dėstytojas ir konsultantas. P. Reddaway yra daugelio knygų, iš kurių dvi laimėjo apdovanojimus, autorius, bendraautorius ar redaktorius. P. Reddaway konsultavo vyriausybes, vyriausybių vadovus, žiniasklaidos organizacijas ir verslo kompanijas JAV, Britanijoje, Kanadoje, Australijoje, Kinijoje ir Pietų Korėjoje ir liudijo JAV Kongreso komitetuose. Jis dalyvavo TV ir radijo programose.

Prof. Andrew Blane dovanojo daugiau kaip 500 knygų kolekciją apie Rusijos intelektualinę ir kultūrinę istoriją, Sovietų kultūrą, religiją komunistinėse šalyse ir Sovietų psichiatrijos represinį vaidmenį. Knygos yra rusų ir anglų kalbomis.
     Andrew Blane yra istorijos profesorius Lehman College of the City University of New York. Jis daug metų buvo Amnesty International narys. 1979-1981 m. jis buvo tarptautinio vykdomojo komiteto viceprezidentas. Profesorius A. Blane buvo vienas iš devynių Amnesty International atstovų, kurie 1977 m. vyko į Stokholmą atsiimti šiai organizacijai paskirtos Nobelio taikos premijos. Už darbą Amnesty International A. Blane gavo Jungtinių Tautų prizą už veiklą žmogaus teisių srityje. Profesoriaus moksliniai interesai apima Rusijos istoriją, ypač religiją Rusijos kultūroje, Rusijos intelektualinę ir kultūros istoriją. Jis yra paskelbęs 5 knygas ir daug straipsnių.