Paroda „Vilniaus baltarusių muziejaus lobynai“

Tarptautinio Baltarusijos tyrinėtojų kongreso proga Vilniaus baltarusių muziejus, VDU Česlovo Milošo centras ir VDU biblioteka kvietė į parodos Vilniaus baltarusių muziejaus lobynai atidarymą, kuri įvyko  2013 m. spalio 11 d. 13.30 val. fojė prie V. Biržiškos skaityklos (Donelaičio g. 52, 2 aukštas).
    Parodoje buvo pristatomi Vilniaus baltarusių muziejaus kolekcijos leidiniai, išspausdinti Vilniuje ir Kaune XX amžiaus pirmoje pusėje. Parodą sudaro privačios kolekcijos, perduotos į muziejų: Jankos Tuleikos, Adolfo Klimavičiaus, Aleksiejaus Aniščiko bei muziejaus eksponatai nupirkti įvairiuose aukcionuose. Ekspozicija skirta Siaržuko Vituškos (1965–2012) atminimui, kuriam priklauso Vilniaus baltarusių muziejaus atgaivinimo idėja.
   Kongreso metu (spalio 11–13 d.) parodoje papildomai eksponuojami Kauno baltarusių leidiniai iš Kauno apskrities viešosios bibliotekos fondų.
   Parodą rengė dr. Tomasz Błaszczak (VDU Česlovo Milošo centras), Liudvika Kardzis (Vilniaus baltarusių muziejus) ir bibliotekos darbuotojai. Ekspozicija veiks iki 2013 m. spalio 31 d.

Parodos atidarymo akimirkos (2013-10-11)