Paroda „Kaunas: vieno vaizdo metamorfozės“

Fojė prie V. Biržiškos skaityklos (K. Donelaičio 52, II a.) eksponuojama paroda Kaunas: vieno vaizdo metamorfozės. Ekspozicijoje pristatoma panoraminio Kauno senamiesčio vaizdo, žvelgiant iš kairiojo Nemuno kranto nuo Linksmadvario, kaita nuo seniausių laikų iki mūsų dienų. Tai miesto fragmentas, aprėpiantis architektūrinius ansamblius, tiltą per Nemuną, prie upės ir upėje vykusį gyvenimą.
      Parodą sudaro 36 vaizdai: nuo senųjų graviūrų ir piešinių (T. Makowskio, N. Ordos), pačių seniausių Kauno fotografijų (A. Rohrbacho, W. Zatorskio, A. Kű
hlewindo ir kt.), tarpukario atvirukų (V. Augustino, G. Orento, M. Smečechausko ir kt.) iki šiuolaikinių fotomenininkų (A. Sutkaus, V. Pletkaus, V. Tamoliūno, G. Česonio) darbų. Pateikiamos nuotraukos iš kolekcininkų rinkinių ir kopijos iš leidinių, esančių Kauno apskrities viešosios bibliotekos fonduose. Ekspozicijos branduolį sudaro didelės ir labai vertingos prof. S. Sajausko kolekcijos atvirukai ir fotografijos. Vaizdai išdėstyti chronologine tvarka, su trumpais komentarais, atskleidžiančiais įvairius miesto istorijos bei kultūrinio gyvenimo aspektus.
        Paroda bus eksponuojama iki 2013 m. lapkričio 4 d. Rengėjai: Kauno apskrities viešoji biblioteka ir VDU biblioteka.