Paroda "Lietuvių kalba – vertenybė ir pareiga"

Žymaus lietuvių kalbininko, Vytauto Didžiojo universiteto dėstytojo, Vilniaus universiteto docento ir profesoriaus Antano Salio 110-osioms gimimo ir 40-osioms mirties metinėms paminėti skirta paroda Lietuvių kalba – vertenybė ir pareiga veikia prie V. Biržiškos skaityklos (K. Donelaičio g. 52, II a. fojė).
        Parodoje pristatomas profesoriaus gyvenimas ir mokslinė veikla, siekiama supažindinti su kalbininką labiausiai dominusiomis lietuvių kalbos mokslo sritimis: dialektologija, fonetika, onomastika, lietuvių ir kitų baltų kalbų istorija, leksikografija, terminologija. Parodoje eksponuojamos profesoriaus knygos, straipsniai, A. Salio dukters prof. Rimgailos Salytės paskolinti profesoriaus rankraščiai, fotografijos iš šeimos asmeninio archyvo, 1956 m. JAV išleistas Lietuvos žemėlapis, kurio vietovardžių vardyną sudarė A. Salys, dokumentų kopijos iš Lietuvos nacionalinės M. Mažvydo bibliotekos Rankraščių skyriaus bei Lietuvių kalbos instituto fondų. Ekspoziciją parengė VDU bibliotekos darbuotojai ir VDU HMF 4 kurso studentė Kotryna Ižganaitienė, vadovaujama prof. Astos Kazlauskienės.
                   Paroda bus eksponuojama iki 2013 m. birželio vidurio.